Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

З 1 червня у Дніпропетровську буде підвищено граничний тариф на проїзд у громадському транспорті.

  • З 1 червня у Дніпропетровську буде підвищено граничний тариф на проїзд у громадському транспорті. Про це під час прес-конференції повідомила директор департаменту транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської ради ІринаПрилипа. «У зв’язку із зовнішньоекономічною ситуацією, підвищенням цін на паливо та автозапчастини  перевізникиініціювали підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті. З цього питання було проведено багато нарад, круглих столів за участю представників перевізників, профспілок, профільних громадських організацій, йогорозглянуто на засіданні робочої групи з дотримання принципів державної регуляторної політики. На сьогодні процес обговорення завершено, пройдено процедуру прийняття регуляторного акту. 21 травня на засідання виконкому міської ради ухвалено рішення щодо встановлення тарифу на проїзд у громадському транспорті.  З 1 червня перевізники розпочнуть впровадження нових тарифів», – зазначила Ірина Прилипа.

    За її словами, граничний тариф встановлено у розмірі 4 гривні. «Згідно ухваленого рішення перевізники не мають права підвищувати ціну вище 4 гривень. Загалом для кожного маршруту розраховано свій тариф залежно від типу автобусів, які працюють на тому чи іншому маршруті.Зокрема, діятимуть тарифи – 2 грн., 3, 3.5 гри., 4 грн. Окрім того, на сьогодні ведеться робота щодо запровадження так званих нічних тарифів з 23.00 до 06.00. Впроваджуватимемо їх поступово, по мірі підписання відповідних договорів із перевізниками, особливо звертаючи увагу на ті маршрути, які зв’язують віддалені масиви із центром міста тазалізничним вокзалом. Попередньо нічні тарифи розглядають на рівні 5-6 гривень, сказала Ірина Прилипа.

    Як зазначив голова Дніпропетровської обласної організаціїроботодавців у галузі автомобільних перевезень пасажирів, вантажів та шляхового будівництва Олександр Резнік, згідно розрахунків перевізників мінімальний тариф складає 5.70 гривень, максимальний – 7.10 гривень, тоді як прийнятий – 4 гривні. «На сьогодні склалася така ситуація,коли чимало автобусів та мікроавтобусів не можуть стати до роботи, оскільки потребують ремонту. Завдяки введенню в дію нових тарифів перевізники зможуть ремонтувати транспорт і повертати його на маршрути», – сказав Олександр Резнік. В свою чергу голова правління ПАТ «ДАТП 11205» Тарас Жуков наголосив, що граничний тариф у  4 гривні можна назвати компромісним, він розрахований із врахуванням фактичних витратперевізників.

    Голова Дніпропетровської обласної організації профспілок автомобілістів та дорожників України Андрій Берчук висловив сподівання, що із введенням нових тарифів будуть дотриманні норми щодо кількості автобусів, задіяних на тому чи іншому маршруті, а також щодо якості перевезення пасажирів. Ірина Прилипа додала, що тарифи на проїзд у  електротранспорті й метро залишаються незмінними – 1,5 та 2 гривні відповідно.

    27.05.2014, 15:43