Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

У разі надзвичайних ситуацій мешканцям можна укриватися у підвалах житлових будинків.

  • У разі надзвичайних ситуацій мешканцям можна укриватися у підвалах житлових будинків. Про це під час прес-конференції повідомив начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи Сергій Коваленко. За його словами, прихистити людей можуть найближчі і найпростіші укриття – підвали та льохи. Сховища на заводах, перш за все, призначені для того, щоб у разі необхідності убезпечити людей, які в цей час на роботі. «Якщо надзвичайна ситуація, наприклад артобстріл, застала вас посеред вулиці – слід одразу ховатися у підвали, підземні парковки, переходи, метро тощо. Якщо ж переліченого немає поблизу – захистити від осколків можуть виступаючі бордюри, бетонні споруди, землянки тощо. Але, ні в якому разі не можна бігти по вулиці чи ховатися під деревами, бо коли снаряд потрапляє у крону дерева, радіус його ураження значно більший. У разі, якщо під час обстрілу  людина знаходиться вдома і у неї немає можливості дістатися підвалу – слід закритися у глухій кімнаті – найчастіше це туалет чи ванна, якщо ж це неможливо, треба лягти під вікно, щоб не зачепили осколки битого скла», – сказав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дніпропетровської міської ради Сергій Гайдук. За його словами, до надзвичайних ситуацій краще підготуватись заздалегідь – запастися щонайменше дводенним запасом води та продуктів, що не псуються. Також слід мати в аптечці невідкладної допомоги антибіотики широкого спектру дії, кровозупиняючі препарати, бинти, знеболюючі ліки тощо. Поряд мають бути і документи та гроші, щоб людина в паніці не витрачала час на пошуки необхідного.

    Сергій Гайдук також наголосив, що заздалегідь слід звернутися до ЖЕКів та ОСББ для того, щоб дізнатися, де знаходяться найближчі укриття. «Окрім того, у ЖЕКах, на випадок надзвичайної ситуації, можна буде взяти ключі від підвалів та зробити дублікати, чи хоча б дізнатися у кого вони знаходяться на зберіганні. Звертаємося до мешканців, аби вони долучилися до прибирання у підвалах сміття та забезпечення місць тимчасового схову найнеобхіднішим. Наразі у цілях безпеки всі підвали замкнені», – зазначив Сергій Гайдук. З питань цивільної оборони населення слід звертатися за телефонами – 770-08-20, 770-08-81 з 9.00 до 18.00.

    На сьогодні у Дніпропетровську понад 300 захисних споруд і  понад 3 тисячі найпростіших укриттів (підвалів)  у багатоквартирних будинках. По Дніпропетровській області захисних споруд 1 тисяча 721 та близько 148 тисяч найпростіших укриттів у багатоквартирних та приватних будинках.

    09.09.2014, 15:48