Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

При працевлаштуванні робітника роботодавець обов’язково повинен укласти з ним трудову угоду.

  • При працевлаштуванні робітника роботодавець обов’язково повинен укласти з ним трудову угоду. Про це під час прямої телефонної лінії наголосила начальник відділу управління праці та соціального захисту населення міської ради Віолетта Губаревич. «Одним із напрямків легалізації тіньової зайнятості є оформлення трудового договору  з повідомленням про це територіального органу Державної фіскальної служби. Для того, щоб працівнику був зарахований повний місяць страхового стажу заробітна плата повинна  йому виплачуватися у розмірах, встановлених законодавством, тобто не нижче мінімального, який на сьогодні становить 1 тисячу 218 гривень. Із заробітної плати відраховуються усі необхідні внески. Періоди, за які не відраховані відповідні внески, випадають із страхового стажу найманого працівника і не включаються при нарахуванні пенсії. Окрім того, якщо найманий працівник офіційно не оформлений, він у тому числі позбавлений права на щорічну відпустку не менше 24 днів, оплату лікарняного листа, виплат у разі нещасного випадку на виробництві, соціальну відпуску щодо вагітності та пологів, а також інших прав та соціальних гарантій, передбачених діючим трудовим законодавством», – сказала Віолетта Губаревич.

    Як зазначила начальник управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі Світлана  Золотухіна, Верховною Радою України ухвалено ряд законів, положення яких мають значний вплив на подальший розвиток пенсійної системи. «Одним із таких законів визначено таке поняття як основне місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору і у його трудову книжку вноситься відповідний запис про роботу.  Закон зобов’язав роботодавців сплачувати єдиний внесок за кожну застраховану особу у розмірі не менше ніж мінімальна заробітна плата, навіть якщо підприємства працюють при неповній зайнятості або мають сезонний характер роботи. Крім того, збільшено суми штрафів та адміністративних санкцій на керівників та приватних підприємців за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску та неподання звітності за встановленою формою», – сказала Світлана Золотухіна.

    За словами начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяни Сальникової, на сьогодні значно спрощено процедуру укладання трудового договору. «Наприклад, з 1 січня поточного року приватним підприємцям, які беруть на роботу найманих працівників, не потрібно реєструвати трудовий договір у службі зайнятості, як це було раніше. Тобто, приватний підприємець самостійно реєструє своїх працівників і повідомляє про це лише органи фіскальної служби», – додала Тетяна Сальникова.

    У місті працюють міська та районні робочі групи щодо легалізації заробітних плат та зайнятості населення, до складу яких входять представники різних служб. За 2014 рік у місті фіскальною службою виявлено понад 6 тисяч осіб, які працювали без оформлення трудових відносин, у подальшому з ними уклали відповідні договори, повідомляють в управлінні праці та соціального захисту населення міськради.

    04.02.2015, 16:45