Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

Понад 26 тисяч гривень з початку року повернуто дніпропетровцям за неякісні товари та послуги.

  • Понад 26 тисяч гривень з початку року повернуто дніпропетровцям за неякісні товари та послуги. Про це під час прямої телефонної лінії повідомив начальник управління з питань захисту прав споживачів Дніпропетровської міської ради Юрій Кіслейко. «За цей період до управління надійшло близько 35 письмових звернень від мешканців міста щодо порушення їх права як споживачів, спеціалісти управління також надали понад 400 телефонних консультацій та прийняли на особистому прийомі понад 250 містян», – зазначив Юрій Кіслейко. За його словами, усі звернення від мешканців узагальнюються і аналізуються. В основному люди нарікають на покупки в Інтернет- магазинах і стихійних ринках. Скаржаться дніпропетровці і з приводу відмов у обміні неякісних товарів та поверненні грошей.

    Юрій Кіслейко вкотре закликав мешканців міста зберігати чеки та гарантійні талони на придбані товари, оскільки лише за наявності цих документів можна отримати компенсацію за неякісний товар чи послугу. Начальник управління нагадав дніпропетровцям, що перед купівлею товару необхідно його ретельно оглянути, перевірити, а одяг – поміряти. «Пам’ятаєте, що існують товари, що не підлягають ні обміну, ні поверненню. Їх перелік затверджений постановою кабінету міністрів України, зокрема, це – ліки, дитячі м’які та резинові надувні іграшки, товари для новонароджених, пухово-пір’яні вироби, натільна білизна, шкарпетки та колготки, засоби для гоління та зубні щітки, друковані та ювелірні вироби тощо», – додав Юрій Кіслейко. Він також нагадав дніпропетровцям, що за товари на стихійних ринках ніхто не несе відповідальність й не перевіряє їх якість.

    За словами Юрія Кислейка, купуючи будь-які товари в інтернет-магазині в першу чергу необхідно звертати увагу на документи про підприємницьку діяльність. Зазвичай вони знаходяться на сайті інтернет-магазинів у вигляді онлайн-закладки або їх можна запросити в електронному вигляді. Необхідно також звернути увагу на документи, які підтверджують якість товару — це сертифікат якості або висновки від санстанції. Перед покупкою бажано зателефонувати та впевнитись, що інтернет-магазин дійсно існує. Не зайвим спитати розташування  самого магазину та його складу. На рахунку, який в обов’язковому порядку продавець направлє покупцю, обов’язково мають бути дані про магазин  та його місцезнаходження.

    Управління з питань захисту прав споживачів знаходиться за адресою: вул. Високовольтна, 14,телефон 379-08-79. Прийомні дні — вівторок та четвер з 10.00 до 17.00. Перерва з 13.00 до 13.45.

    11.03.2015, 14:53