Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

Покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку на Монастирському острові відзначили 200-чя від дня народження Великого Кобзаря.

  • Покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку на Монастирському острові відзначили 200-чя від дня народження Великого Кобзаря. Цього дня вшанувати ім’я Тараса Григоровича Шевченка біля пам’ятника зібралося близько тисячі людей. Керівники  області та міста, голови районних у місті рад, видатні митці Дніпропетровська та громадськість міста поклали до пам’ятника квіти шани та вдячності. «Висловлюю слова вдячності усім, хто був задіяний у підготовці проведення свята. Тут, на острові, на реконструйованому майданчику біля пам’ятника доречно звучать слова із «Заповіту» Т.Г. Шевченка «Було видно, було чути як реве Ревучий». Зараз слова великого поета «до синів, до дочок», до українського народу як ніколи є актуальними. Бажаю, щоб дійсно омріяна віками мрія Кобзаря здійснилася, щоб народ України був великим, єдиним, заможнім і щасливим», – зазначив міський голова Іван Куліченка.

    Під час урочистостей прозвучав вірш Т.Г. Шевченка «Тополя» у виконанні актриси театру ім. Т.Г. Шевченка Галини Самари у супроводі ансамблю бандуристів. Хор Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв виконав пісню „Реве та стогне Дніпр широкий ”, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Михайло Мельник прочитав вірша “І мертвим, і живим, і ненародженим ”. Після цього біля пам’ятника стартував творчий марафон „Вдивляється Тарас у душу України “, під час якого виступали переможці міського конкурсу читців «Нетлінне слово Кобзаря», а також творча громадськість міста, яка читала вірші та співала пісні на твори Тараса Григоровича Шевченка.

    9 березня виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. 2014 рік оголошений в Україні Роком Тараса Шевченка.

    09.03.2014, 13:46