Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

На 12,4% збільшилася кількість приватних підприємців у Дніпропетровську в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

  • На 12,4%  збільшилася кількість приватних підприємців у Дніпропетровську в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління розвитку підприємництва та інвестицій Дніпропетровської міської ради Микола Шевченко. «На сьогодні у місті зареєстровано понад 151 тисяча суб’єктів підприємницької діяльності – фізичні та юридичні особи. З кожним роком підприємництво  стає  все більш важливим чинником забезпечення  зайнятості населення. Щороку за рахунок малого і середнього підприємництва у місті створюється понад 13 тисяч нових робочих місць», – зазначив Микола Шевченко. За його словами,  незважаючи на досить  складну соціально-економічну ситуацію в країні, підприємництво міста продовжує стабільно розвиватися. «З початку року від діяльності малого і середнього бізнесу до міського бюджету надійшло понад 222 мільйонів гривень – це 36 % більше, ніж за відповідний період 2013 року. Зросла майже на 18% середньомісячна заробітна плата працівників малих та середніх підприємств», – зазначив Микола Шевченко.

    Загалом на сьогодні значно спростилася процедура як відкриття, так і закриття бізнесу. «Наприклад, щоб закрити бізнес не потрібно чекати 3-4 місяці і мати значні суми коштів. Якщо немає заборгованості по соціальних внескам це робиться буквально за один день. Окрім того, на сьогодні значно скоротилася кількість дозвільних процедур для відкриття власної справи. Наприклад, іще три роки тому у центрі дозвільних процедур ми приймали близько 80 осіб,  то на сьогодні в середньому 8. Окрім того, поменшала кількість перевірок бізнесу різними службами, – сказав начальник управління.

    Дніпропетровськ став першим місто в Україні, який впровадив новий проект – електронний бізнес-центр. «Центр розміщений за електронною адресою bc.dniprorada.gov.ua. Тут для підприємців у різних розділах розміщена корисна інформаційна база як вести бізнес, юридичні рекомендації тощо. Окрім того, на цьому сайті спеціально для підприємців запустили он-лайн навчання, яке вже користується популярністю. Також нещодавно відкрили новий розділ «Гранти», де пропонуються цікаві грантові програми та конкурси від США, Канади, країн Європи. На базі управління розвитку підприємництва практично щотижнево для підприємців проводимо безкоштовні семінари щодо ведення бізнесу», – додав Микола Шевченко.

    Щорічно в першу неділю вересня згідно з Указом Президента від 1998 року відзначають День підприємця.

    04.09.2014, 13:43