Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

Містян закликають укладати договори на вивезення твердих побутових відходів та не викидати сміття у балки та лісосмуги.

  • Містян закликають укладати договори на вивезення твердих побутових відходів та не викидати сміття у балки та лісосмуги. З таким  проханням до мешканців під час прямої лінії звернувся начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради Геннадій Іваненко. «Несанкціоновані звалища утворюють самі жителі міста, найбільше їх поблизу приватного сектора. Це пояснюється тим, що більшість мешканців приватних будинків не хочуть укладати договори з перевізниками твердих побутових відходів і, як правило, викидають сміття у балки чи до баків сусідніх багатоквартирних будинків», – сказав Геннадій Іваненко. За його словами, у місті постійно  прибирають несанкціоновані сміттєзвалища, зокрема, під час суботників, чистих четвергів тощо. Лише під час останнього суботника  ліквідували  84 смітника, проте вони знову з’являються, оскільки мешканці продовжують зносити сміття у не призначені для цього місця.

    На сьогодні близько 70% дніпропетровців мають договори з перевізниками сміття, у приватному секторі цей показник трохи більше 30%. Заборгованість населення за вивезення сміття з урахуванням боргів минулих років складає близько 50 мільйонів гривень. Генеральний директор ТОВ «Грінко-Дніпро» Костянтин Глазунов,  додав, що  жителі багатоповерхових будинків розраховуються з підприємством на 85 %, мешканці приватного сектору – на 27%. «Через низькі проплати наше підприємство може  виконувати лише мінімальний обсяг робіт – вивозити сміття, а на закупівлю контейнерів та оновлення автопарку коштів не вистачає», – сказав він. Генеральний директор ТОВ «Дніпрокомунтранс» Валерій Лубинський зазначив, що в нинішніх умовах підприємству складно якісно виконувати свою роботу та ще й вкладати кошти в модернізацію. «Вже вдвічі зросли ціни на пальне, автозапчастини, контейнери та обслуговування автомобілів, а працюємо ми за тарифами 2011 року, тому отримані кошти не перекривають витрат.  З огляду на це, ми подали заявку щодо перегляду тарифів», – сказав Валерій Лубинський. Геннадій Іваненко у свою чергу повідомив, що підвищення тарифів для населення до кінця року не передбачається.
    У місті вивезенням твердих побутових відходів займаються дві компанії. Компанія «Грінко-Дніпро» обслуговує Самарський, Красногвардійський та АНД райони, ТОВ «Дніпрокомунтранс» – Ленінський, Бабушкінський, Індустріальний, Жовтневий та Кіровський.

    27.08.2014, 16:02