Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

Майже 17 мільйонів гривень зекономлено з початку року різними підприємствами та установами міста завдяки впровадженню заходів з енергозбереження.

  • Майже 17 мільйонів гривень зекономлено з початку року різними підприємствами та установами міста завдяки впровадженню заходів з енергозбереження. Про це під час прес-конференції повідомив заступник начальника управління промислової політики та енергозбереження Олександр Гондар. «Зокрема, з початку року зекономлено 6,3 тисячі тонн умовного палива, понад 15 мільйонів кВт/год. електроенергії, 4,4 тисяч Гкал теплової енергії та 1 мільйон м3 природного газу. За вказаний період на енергозберігаючі заходи витрачено майже 63 мільйони гривень. Ми вже не один рік співпрацюємо з різними компаніями, фондами та проектами щодо впровадження енергоефективних заходів, наприклад, з ДТЕК, USAID. У співробітництві з ними виконано енергозберігаючі заходи у школі №53, НВК №122 та дитячому садку №299. Там з-поміж іншого, утеплені за сучасними технологіями фасади, встановлені стеклопакети із системою теплозбереження, завдяки чому зменшено споживання природного газу на опалення приміщень. Загалом економія коштів та енергоресурсів завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів з кожним роком  збільшується», – зазначив Олександр Гондар.

    На сьогодні в 11 житлових будинках Самарського району в рамках програми «Соціального партнерства» коштом компанії ДТЕК встановлено автоматичні індивідуальні теплові пункти. «У співробітництві з цією ж компанією також реалізовано проект «Енергоефективна школа», в рамках якого у відібраних на конкурсній основі 10 школах впроваджено навчання основам енергозбереження. Окрім того, в цих школах запроваджено енергозберігаючі заходи», – сказав заступник начальника управління.

    За його словами, Дніпропетровськ має розроблений міський енергетичний план – це так звана стратегія  енергетичного розвитку міста. Цей документ містить не лише аналіз  енергетичного стану міста, а й інструменти, механізми, і що важливо  джерела та об’єми фінансування заходів з енергозбереження. Згідно з планом найближчим часом заплановано впровадження проектів, які передбачають заміщення природного газу на альтернативні джерела енергії, установку індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках та будівлях бюджетної сфери,  – додав Олександр Гондар.

    09.10.2014, 13:56