Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

Биография

 • Куліченко Иван Иванович:

  “Немає ситуацій у житті, які примусили б людину вчинити непорядно”

  Дата і місце народження: 7 липня 1955 р., м. Дніпропетровськ.

  Дніпропетровський міський голова,

  Президент Асоціації міст України,

  Голова делегації України в Конгресі

  Місцевих та регіональних

  влад Ради Європи( Страсбург),

  Заслужений будівельник України,

  Кандидат технічних наук,

  Кавалер ордену „За заслуги”

  І, ІІ та ІІІ  ступеня

  Свій перший об’єкт він здав у експлуатацію у 12 років – самотужки збудував у батьківському  дворі цегляну вбиральню. Відтоді почав мріяти про професію будівельника. 1972 року Іван Куліченко успішно склав вступні іспити до Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту.

  На другому курсі молодого студента спіткала перша серйозна невдача – під час зимової сесії він «завалив» іспити з математики й теоретичної механіки. Аби перескласти їх, довелося просидіти за книжками кілька днів і ночей без сну й відпочинку. Саме тоді, сполоханий та засмучений своїми «двійками», Іван дав собі обіцянку надалі вчитися лише на «відмінно». І з того часу в заліковій книжці студента Куліченка з’являлися  виключно «п’ятірки».

  Майбутній очільник Дніпропетровська був активним учасником студентських будівельних загонів – щоліта разом з однокурсниками їздив працювати до Тюменської області. Там, на території Західного Сибіру, він пізнав всі тяготи будівельної справи і там сам опанував свою першу робітничу професію. Саме у Тюменській області Іван Куліченко отримав посвідчення бетонника та каменяра 2 розряду.

  Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут дав Івану Куліченку не лише знання, до яких він прагнув. В інституті він зустрів свою долю, познайомившись з Валентиною, студенткою того ж факультету. Після захисту диплому у липні 1977 року Іван та Валентина побралися, а через рік у них народилася перша дитина.

  Після закінчення інституту Іван Куліченко два роки виконував військовий обов’язок у лавах Радянської армії. Повернувшись до рідного міста, розпочав трудову діяльність в управлінні капітального будівництва виконкому Дніпропетровської обласної ради. З березня 1986 року працював у виконкомі Дніпропетровської міської ради. 1990 року  його призначено заступником міського голови, а в 1994 -му він обійняв посаду першого заступника.

  27 квітня 1999 року Куліченко став виконувачем обов’язків Дніпропетровського міського голови. А 30 січня 2000 року Іван Іванович впевнено переміг на виборах – свої голоси йому віддали понад 80% містян. У 2002, 2006 та 2010 роках мешканці міста знову обрали його міським головою, таким чином виказавши свою підтримку політиці Івана Куліченка щодо розбудови та розвитку рідного міста.

  З 2002 по 2006 роки Іван Куліченко обіймав посаду віце-президента Асоціації міст України, 2006 року керівники українських міст – членів організації доручили йому керувати Асоціацією.

  З 2002 по 2006 рік очільник Дніпропетровська був віце-президентом палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, з 2002 року і понині він голова делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи.

  2009 року у рідному інституті (нині Придніпровська академія будівництва та архітектури) Іван Куліченко захистив дисертацію і став кандидатом технічних наук. Він має близько 20 наукових публікацій з питань будівництва та архітектури.

  „Будівельний інститут дав мені професію, про яку я жодного разу не пошкодував, -  зізнається Іван Куліченко, – отримані знання допомагали раніше і допомагають нині.” Ці слова Дніпропетровського міського голови підтверджують його справи. Він багато уваги приділяє розбудові рідного міста й втіленню у життя генерального плану. Дніпропетровська набережна, реконструйована за ініціативи Івана Куліченка, перетворилася на найкрасивішу набережну країни. А авторський колектив, який створив проект реконструкції, 2008 року отримав Державну премію у галузі будівництва й архітектури.

  Окрім того зусиллями міського голови на місці стихійних ринків та кіосків з’явилися Європейська площа, Катеринославський та Театральний бульвари і багато інших об’єктів, які мешканці міста вподобали для сімейного відпочинку. За останні 10 років у місті зведено десятки нових будівель, які гармонійно доповнюють архітектурний ансамбль Дніпропетровська.

  Іван Куліченко разом з дружиною виховав двох доньок і нині тішаться з виховання двох онуків.