Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

9 жовтня о 14.00 відбудеться урочисте відзначення 100-річчя Дніпропетровського художнього музею та відкриття меморіальної дошки художнику Михайлу Івановичу Сапожникову.

  • 9 жовтня о 14.00 у Дніпропетровському художньому музеї (вул. Шевченка, 21) відбудеться урочисте відзначення 100-річчя Дніпропетровського художнього музею та відкриття  меморіальної дошки художнику  Михайлу Івановичу Сапожникову. Про це повідомили в управлінні культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

    Під час заходу відбудеться вручення нагород працівникам музею та іменних мистецьких премій в галузі образотворчого мистецтва, зазначають в управлінні.

    Сьогодні Дніпропетровський художній музей – унікальний регіональний художній музей, покликаний популяризувати, збирати,  зберігати та науково вивчати твори образотворчого мистецтва свого краю, України та світу. У фондах музею зберігаються і твори катеринославських художників, і роботи старшого покоління дніпропетровських митців, і витвори сучасних молодих авторів. Перлиною колекції музею є роботи Михайла Івановича Сапожникова – відомого українського художника-символіста початку ХХ століття, творчість якого пов’язана з Катеринославом-Дніпропетровськом, а громадська діяльність –  безпосередньо з історією заснування, організацією та роботою художнього музею. У 1920-30-х роках художник створив багато пейзажів різних куточків міста. Близько 200 його творів надійшли до Дніпропетровського художнього музею у 1968 році від сина митця і зберігаються у фондах по цей час.

    Автором меморіальної дошки Михайлу Івановичу Сапожникову є скульптор, народний  художник України, почесний громадянин міста Дніпропетровська  Володимир Павлович Небоженко.

    08.10.2014, 13:40

Нет комментариев

Еще нет комментариев.

Добавление комментария