Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

326 сімейних лікарів підготовлено у Дніпропетровську за останні три роки.

  • 326 сімейних лікарів підготовлено у Дніпропетровську за останні три роки. Про це під час брифінгу повідомив заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Олександр Рудяк. «Сімейні лікарі працюють у міських амбулаторіях загальної практики, вони разом з дільничними терапевтами, педіатрами ті іншими спеціалістами надають амбулаторну допомогу містянам.На сьогодні перепідготовку на сімейного лікаря у медичній академії проходять близько 100 лікарів.  Загалом у 12 центрах первинної медико-санітарної допомоги, в структуру яких входять 72 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, працюють  понад 3,5 тисяч медичних працівників, які за одну зміну надають меддопомогу 18 тисячам пацієнтів», – зазначив Олександр Рудяк.

    За його словами, на цей рік у міському бюджеті на функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги передбачено понад 240  мільйонів гривень. «Для надання медичної допомоги пільговим категоріям населення і розвитку сімейної медицини у місті  реалізуються 9 програм, у тому числі «Сахарний діабет», «Боротьба з інфекційними хворобами і особливо небезпечними інфекціями», «Здоров’я матерів і дітей» тощо. На фінансування програм 2014 року у міському бюджеті передбачено 18 мільйонів гривень, з них 4 мільйони гривень вже використано. Загалом за останні два роки у місті знизилися показники смертності матерів і немовлят, захворюваності гіпертонічною та ішемічною хворобами, а також інфарктами та інсультами. Вперше за багато років стабілізувалася ситуація із захворюваністю на туберкульоз. Сьогодні серйозна увага приділяється попередженню інвалідності, проведенню реабілітаційних заходів, відновленню працездатності. Завдяки цьому показник первинного виходу на інвалідність за рік зменшився на 2,5%», – додав Олександр Рудяк.

    Щорічно у третю неділю червня відзначається професійне свято працівників галузі охорони здоров’я України – День медичного працівника.

    12.06.2014, 14:34