Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

3-4 із 10 наркозалежних, які пройшли реабілітацію у центрі здорової молоді, знаходяться у стійкій ремісії.

  • 3-4 із 10 наркозалежних, які пройшли реабілітацію у центрі здорової молоді, знаходяться у стійкій ремісії. Про це під час виїзної прес-конференції у Дніпропетровському філіалі центру повідомив її керівник Ігор Щеглов. «Центр працює у Дніпропетровську вже чотири роки. Зараз там реабілітацію проходять 16 осіб, з них 4 дівчини – це люди, які раніше вживали наркотики. У центрі з ними постійно працює професійний психолог-психотерапевт, соціальні працівники, спілкуються та діляться досвідом люди, які вже побороли цю залежність і знаходяться у стійкій ремісії, це як правило волонтери або консультанти з хімічної залежності. Центр одночасно може прийняти до 40 осіб. Звернутися до нас можуть усі, хто має наркотичну залежність. Якщо наш центр не вміщує бажаючих за кількістю осіб, ми направляємо їх в інші філіали по Україні, або навіть до інших країн», – зазначив Ігор Щеглов.

    Повний курс реабілітації у центрі здорової молоді розрахований до шести місяців. За словами Ігоря Щеглова, упродовж дня реабілітанти мають вільний час, читають книжки, спілкуються, проходять групову психотерапію, арт-терапію, слухають лекції про хворобу наркоманії, переглядають відповідні фільми. « Важко знаходитися  у центрі перші 7-10 днів, коли проходить так званий період «ломки». Після цього людина фізично почувається краще, при цьому проявляється психологічна тяга вжити наркотик, з’являється депресія, апатія – ці прояви допомагає побороти психолог-психотерапевт. Важливим є власне бажання реабілітантів працювати над собою, щоб повністю побороти наркотичну залежність. За таких умов вони повертаються до нормального життя, створюють сім’ї, народжують цілком здорових дітей. Є навіть такі сімейні пари, де і чоловік і дружина раніше вживали наркотики і разом побороли цю проблему», – додав керівник реабілітаційного центру.

    З реабілітаційним центром тісно співпрацює міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. «У такій співпраці головна задача – донести інформацію про роботу центру тим, кому це необхідно. Ми допомагаємо родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах і досить часто в таких сім’я є наркозалежні. Вони потребують допомоги і підтримки, зі свого боку ми її надаємо, але у таких серйозних ситуаціях необхідні спеціалісти. Ми маємо можливість направляти наркозалежних на реабілітацію у центр здорової молоді, щоб побороти цю страшну недугу», – сказала керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Фатнєва.

    Звернутися до центру здорової молоді у Дніпропетровську можна за телефоном  099-244-73-36, 097-775-29-97.

    24.07.2014, 15:23