Последовательность. Порядочность. Профессионализм.

1 березня у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв стартувала мистецька декада «Вінок Великому Кобзареві».

  • 1 березня у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв стартувала мистецька декада «Вінок Великому Кобзареві», присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Про це повідомили в управлінні культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради. У програмі декади: творчі зустрічі з митцями, міський конкурс читців творів Т.Г.Шевченка «Нетлінне слово Кобзаря», «Кіношевченкіана», виступи бандуристів та поетів, виставка вишитих рушників «Тарасове життя на рушникові».

    Декаду відкрила художня виставка «Шевченкіана», на якій представлені графічні, живописні твори та екслібрис із зібрання відомого художника-графіка, лауреата мистецької премії ім. Михайла Паніна,  заслуженого працівника культури України Василя Івановича Хвороста. Цей проект підтримано стипендією Дніпропетровського міського голови.  На виставці представлено  близько 500 творчих робіт. Серед них як твори Василя Івановича Хвороста, так і його колег по створенню екслібрису з України, Росії, Білорусі, Казахстану, зазначають у Будинку мистецтв.

    Василь Іванович Хворост довгі роки очолював клуб екслібрису та графіки «Кобзар», що працює у Дніпропетровську понад 40 років. Члени клубу зробили свій внесок у зібрання екслібрисів, присвячених Т. Г. Шевченку, та активно представлені у цій виставці. У кожному екслібрисі – неповторність манери і техніки його виконавця.  Багато робіт представлено  із портретним зображенням Тараса Шевченка в живописі, графіці, в фотодокументах, роботи, які відображають образи Шевченкових літературних героїв. Чимало книжкових знаків виконано для музеїв, бібліотек, клубів, шкіл, які носять ім’я Великого Кобзаря. На виставці експонується цикл живописних творів Василя Івановича Хвороста «По шевченківських місцях України».

    Виставка працюватиме до 20 березня щодня з 10.00 до 17.00, крім суботи та неділі, додають у Будинку мистецтв.

    05.03.2014, 17:32